MALATYA MİRAS AVUKATI HABİBE UZUN

 MALATYA MİRAS AVUKATI HABİBE UZUN

 

     Bir kimsenin sağlığındaki mal varlığı kişinin ölümünden sonra tereke adını almaktadır. Malvarlığı bir kimsenin sahip olduğu hakların ve borçların tümüdür. Ancak birtakım mal varlığı değerler murisin ölümüyle beraber ortadan kalkmaktadır. İnfika hakkı, oturma hakkı, hizmet ve vekalet sözleşmeleri ölümle beraber oratadan kalkan haklara örnek olarak verilebilirler. 

 

                        Terekenin intikali bakımından Miras Hukuku´ nda külli intikal esastır. Miras açıldığında tereke kendiliğinden mirasçılara intikal eder. Ayrıca herhangi bir tasarruf işleminin yapılmasına gerek yoktur. Külli Halefiyet gereğince sadece haklar değil borçlarda mirasçılara intikal eder. Eğer tek bir mirasçı varsa tereke onun mal varlığına karışır ve tereke üzerinde hak sahibi olur. Birden Fazla külli halefiyet varsa eğer; tereke bütün olarak kalır ve mirasçılar el birliğiyle mülkiyet esaslarına göre hak sahibi olurlar. 

 

                       Tek mirasçının olduğu durumlarda terekenin borçlarından tek bir kişi sorumlu olmaktadır. Birden fazla mirasçı varsa ise mirasçılar tereke borçlarından şahsi malvarlıklarıyla beraber ve müteselsilen sorumlu olurlar. Miras Hukuku uzmanlık gerektiren bir hukuk dalı olup alanında uzman hukukçulardan destek almamanız durumunda hak kayıplarına uğrayabilirsiniz. Miras Hukuku ile alakalı olarak daha detaylı bilgilendirmeler almak için iletişim adreslerimiz üzerinden Malatya Miras Avukatı Habibe Uzun ile görüşebilirsiniz. İletişim adreslerimiz web sitemizde yer almakta olup miras hukuku ile ilgili hukuki ihtilaflarınız için Uzun Öztürk Hukuk Bürosu olarak hukuki danışmanlık hizmetleri ve miras davası açma hizmetini vermekteyiz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

Facebook Twitter Instagram Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
 
Dabakhane Mah. Bebek Sok. Haleplioğlu Apt. No:27 Kat:1 No:3 Emeksiz Altı Malet Yanı Battalgazi / MALATYA
Bize Yazın...
Merhaba,
Size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?